Кралев: Ще работим за изграждането на дългоочакваната автомагистрала „Черно море“

  • 10 май 2023 12:25

  • 518
  • 3
Кралев: Ще работим за изграждането на дългоочакваната автомагистрала „Черно море“
© Фейсбук

Народните представители на ГЕРБГЕРБГЕРБ е дясноцентристка популистка, консервативна и проевропейска политическа партия вСДССДССъюзът на демократичните сили (СДС) е българска дясна политическа партия, наследник на от Бургас и Варна се обединихме около обща кауза, която ще е от полза за целия черноморски регион. След срещата заявихме, че ще работим заедно за изграждането на дългоочакваната автомагистрала „Черно море“, написа във Фейсбук Красен КралевКрасен Кралев Красен Кралев е министър на младежта и спорта. Роден е на 2 януари 1967 година във от ГЕРБ-СДССДССъюзът на демократичните сили (СДС) е българска дясна политическа партия, наследник на.

Отсечката, свързваща двата най-големи морски града у нас, е част от т.нар. коридор №8, който осигурява свързаност от Черно море на изток до Адриатическо море на запад.

Протест на "Автомагистрали - Черно море" днес

На срещата подчертах, че АМ „Черно море“ е от изключителна важност за развитие на икономиката на двата региона и трябва да се случи час по-скоро.

От години проектът стои на „нисък старт“, без да е избрано трасе. Народните представители от Бургаски и Варненски регион са на мнение, че е крайно време автомагистралата да бъде изградена, за да се подпомогне икономическото развитие на двете области. Затова те са решили да обединят усилията си в тази посока.

По думите на Жечо Станков общата работа по този проект е доказателство, че народните представители помнят какво са поискали хората от тях и не са забравили поетите ангажименти.

„Този участък ще създаде логистични връзки между двете пристанища и двете летища, което ще доведе до засилване на търговския стокообмен и до увеличение на потока от туристи към Южното и Северното Черноморие“, посочва Андрей Рунчев.

Колегата му Бранимир Балачев допълва, че има решение на Общинския съвет на Варна да се отделят 431 хил. лв. за проучване на трасе.

„Има интереси от частни инвеститори за двете области, които в момента не инвестират заради липса на удобна пътна връзка. Автомагистралата може да се изгради и със средства от Европа. Построяването на такъв път ще осигури по-безопасно и по-сигурно пътуване в региона. А това е общата цел на всички нас“, казва от своя страна народният представител Галя Желязкова.

Припомняме, че през март 2022 г. Агенция „Пътна инфраструктура“ представи пред Министерството на околната среда и водите (МОСВ) няколко варианта за трасе на автомагистралата. Няколко месеца по-късно – през октомври 2022 г., МОСВ публикува уведомление, че разширеният идеен проект ще бъде подложен на оценка за въздействието върху околната среда (ОВОС).

Последвайте канала на

Радина Лазарова
518 3

Коментари 3

Добави коментар
Будко

2023.05.10 | 13:20

3
Пак си търсят лапанички с магистралки
Бойко Борисов

2023.05.10 | 13:09

2
А, тия пичета не съм ги мандръсал още !

2023.05.10 | 12:57

1
Що не я построихте досега, ве, асфалтояди? 40% от материала го нема, "строители" говняни.

Добави коментар

Водещи новини