Почина Ангел Марин, вицепрезидент в периода 2002-2012 г.

  • 18 март 2024 14:29

  • 8258
  • 9
Почина Ангел Марин, вицепрезидент в периода 2002-2012 г.
© Bulfoto

Вицепрезидентът (2002 - 2012 г.) Ангел Марин е починал тази сутрин. Това съобщи синът му Симеон Марин. Погребението ще бъде в родния му град Батак, пише БТА.

Ангел Иванов Ма̀рин е български офицер, политик и 3-ти вицепрезидент на Република България, между 22 януари 2002 и 22 януари 2012 г. в двата мандата на президента Георги ПървановГеорги Първанов Георги Седефчов Първанов е президент на България през периода 2002-2011 г. През 2002 г. встъпва в

Почина жената на Йосиф Сърчаджиев - Райна Томова-Сърчаджиева 

Ангел Марин е роден е на 8 януари 1942 г. в гр. Батак.

През 1960 г. завършва гимназия в гр. Девин.

От 1960 г. до 1965 г. преминава петгодишен курс на обучение във Висшето военно артилерийско училище – гр. Шумен, по специалност “Земна артилерия”, и придобива висше гражданско образование с квалификация “Инженер по радиоелектронна техника”.

Започва офицерската си служба с първо офицерско звание “инженер-лейтенант”.

От 1965 г. до 1974 г. е на различни длъжности в Ракетни войски – началник на разчет, командир на стартови взвод и командир на стартова батарея.

От 1974 г. до 1978 г. е на обучение във Военната артилерийска академия в Санкт Петербург (Ленинград). Завършва със златен медал специалността “Командно-щабна оперативно-тактическа” и получава висше военно образование.

От 1978 г. до 1980 г. е командир на отделен ракетен дивизион – гр. Стара Загора.

От 1980 г. до 1982 г. е командир на артилерийски полк в гр. Стара Загора.

От 1982 г. до 1987 г. е началник на Ракетни войски и артилерия на ІІ дивизия – гр. Стара Загора.

От 1987 до 1990 г. е командващ Ракетни войски и артилерия на ІІІ армия – гр. Сливен.

От 1990 г. до 1998 г. е командващ Ракетни войски и артилерия на Сухопътни войски в Българската армия.

През 1991 г. му е присвоено званието генерал-майор.

През 1998 г. е уволнен от Българската армия поради несъгласие с начина на провеждане на реформата в армията.

На изборите през м. ноември 2001 г. е избран за вицепрезидент на Република България.

На 19 януари 2002 г. с президента Георги ПървановГеорги Първанов Георги Седефчов Първанов е президент на България през периода 2002-2011 г. През 2002 г. встъпва в полагат клетва пред Народното събрание и встъпват официално в длъжност на 22 януари 2002 г.

На 29 октомври 2006 г. Георги ПървановГеорги Първанов Георги Седефчов Първанов е президент на България през периода 2002-2011 г. През 2002 г. встъпва в и Ангел Марин печелят президентските избори на втори тур и са преизбрани за втори мандат. На 19 януари 2007 г. полагат клетва пред Народното събрание. На 22 януари встъпват официално в длъжност.

Автор е на книгата: “Последната война”.

Последвайте канала на

Росица Валентинова
8258 9

Свързани новини

Коментари 9

Добави коментар

2024.05.25 | 08:53

9
❤️ Г­­­о­­р­е­­щ­­­и­­­ ­­­м­о­м­и­­ч­­­е­­т­­а­­ ­­­в­­­и­­ ­­о­­ч­­­а­­­к­­в­а­­т ­­-­­ X­1­8­­.­F­­U­­N

2024.03.22 | 13:18

8
от военен политик не става; тоя помилва мангала цветелин кънчев

2024.03.18 | 17:02

7
ОПЕЛОТО ще го извърши Корнелия Нинова.

2024.03.18 | 16:33

6
ПОРЕДНИЯ СЪВЕТСКИ ПРОДУКТ СИ ОТИДЕ
БОРИСЛАВА ГАБРИЕл БОРИСОВНАИА

2024.03.18 | 16:33

5
сега щ е си полу4и заслугеното в АДА
софия тикво

2024.03.18 | 15:20

4
този мангал първанов същият боклук

2024.03.18 | 15:02

2
Един червен мръсник по малко

2024.03.18 | 15:05

3
Слава Богу че пребоядисаните червени ни водят към светлия дигидален зелен концлагер

2024.03.18 | 14:54

1
Един червен продажен национален предател по-малко. Отдавна му беше време.

Добави коментар

Водещи новини