-
20 декември 2023 10:23
- 607
- 0

Повишение на таксата за битови отпадъци в Самоков няма да има, съобщиха от Община Самоков.
Това е предложението на общинската администрация, отразено в докладна до Общинския съвет. Към предложението е представена и план-сметка за разходите по събиране, извозване и обезвреждане на отпадъци и за поддържане на чистотата на обществените пространства през 2023 година.
Заложените разходи по чистотата, освен сметосъбирането, включват почистване и поддържане на обществени пространства. Към тази план-сметка се включва зимно и лятно поддържане на общинската пътна мрежа, както и машинно метене и миене.
От Община Самоков добавиха, че е било обсъдено и намаляването на размера на данъка върху таксиметровия превоз на пътници за 2024 година до определения минимален размер от 300 лева.
През летния сезон Община Самоков започна кампания „За един по-зелен Самоков“. Кампанията имаше за цел да насърчи разделното събиране на отпадъци, като за най-активните участници бяха предвидени и награди. Както БТА писа, размерът на таксата за битови отпадъци за 2023 година също остана непроменен.
Последвайте канала на
Свързани новини
,fit(968:545))
Основна трансферна цел на Левски създава големи главоболия на Берое, сагата засяга лиценза на “заралии”
,fit(968:545))
Голмайсторът на efbet Лига с любопитен трансфер, ето каква сума ще получи клубът му
,fit(968:545))
Годината на ЦСКА - София - обзорът на Sportal.bg
)
Ботев и Лудогорец спускат завесата на родния футбол за 2024
)
30 години от "Златната топка" на Христо Стоичков: 30 факти за нея
,fit(968:545))
Карлос Насар със "Спортен Икар" на годината
Коментари 0
ДобавиДобави коментар
Водещи новини

Главчев от Брюксел: Чувал съм всякакви небивалици, идва ми в повече коментарът, че провалям преговорите за редовен кабинет
19 декември 202411:08

НА ЖИВО: Кондева: Не изповядваме идеята за мораториум върху разкриването на нови болници, НЗОК да прецизира становищата си
19 декември 202413:23

Водещите новини! Искани имунитети; близо ли сме до кабинет и ще се случи ли споразумението с Украйна? (и още…)
19 декември 202413:35

Асен Василев: Ако МС не внесе удължителен закон за бюджета най-късно до утре, държавата спира да функционира
19 декември 202411:29

Пеевски категоричен: Гюнай Далоолу ще си даде имунитета веднага
19 декември 202411:52

Сарафов поиска имунитетите на шестима депутати
19 декември 202411:16

Окончателно: Постоянен арест за бившия експерт от МФ, близък до Асен Василев
19 декември 202413:34

На живо: Путин предложи ракетен дуел със САЩ
19 декември 202411:17

13-годишният Марти, поразен от волтова дъга: Мамо, боря се!
19 декември 202410:47