Борисов: Важно е парите да идат бързо при хората

  • 08 февруари 2012 11:20

  • 3502
  • 12
Борисов: Важно е парите да идат бързо при хората
©

Важното е парите да отидат при хората колкото се може по-бързо. В момента, в който комисията дойде с щетите, ние ще имаме готовност веднага да ги платим. Това каза премиерът Бойко БорисовБойко Борисов Бойко Методиев Борисов е министър-председател на Република България. Роден е на 13 юни 1959 г в Министерски съвет.

Ще вземем решение на Министерски съвет, което ще пратим към парламента, за преструктуриране на системите, за да има отчетност, контрол, да има виновни при подобни случаи, които да понасят отговорност, съответно да не го допускат. Днес вземаме тези решения, както във всяка друга област досега цареше хаос, сами виждате.

Днес на това заседание и институционално ще го решим. Бързо ще пренасочваме програми, за да можем да дадем на хората колкото се може по-бързо пари. От вътрешния бюджет, ако трябва ще го преразпределим с необходимите средства да бъдат компенсирани хората там в най-неотложните им нужди. Разбира се, веднага в инфраструктура, мостове, където има отнесени, пътища, жп линии и впоследствие ще ги възстановяваме от парите от Брюксел. Хубаво е, че още днес президентът Барозу ще знае какво е положението в България, г-жа Георгиева пое ангажимент да го информира лично, каза премиерът.

По думите му – важно е парите веднага да достигнат до хората в засегнатите райони.

Убеден съм, че за селските стопани там, ако не му възстановим коня, кравата, овцете, той не може да излезе от шока. Затова много бързо това ще го направим. На Цветанов и Найденов съм им казал в момента да осигурят дърва, които би трябвало да пътуват, ако вече не са там. Министрите ще продължат да стоят там, докато трае бедствието, каза министър-председателят.

Според Борисов – контрапродуктивно е в тази ситуация вината да се хвърля върху кметовете.

Да, констатирана е нередност, кметът нито има пари, нито има възможност, а пък държавата не отговаря за този язовир или подобни. Каква му е работата на военните да имат язовир, кой навремето го е дал на военните, ако е така? Какво да го прави министърът на отбраната – язовира, попита премиерът.

Премиерът коментира и очакваните междинни доклади по Механизма за сътрудничество и проверка за България и Румъния. Приказките, които българи изговарят за държавата си в Брюксел и в Страсбург, всичко това се отразява в доклада, каза Борисов. Най-тежките обвинения срещу България и за съжаление бих казал в доклада са намерили място, а той е технически доклад – това, което съм чул от българи да го говорят. Нашата вина е ясна, на предишните е ясна. Надявам се до юли да се обединим като нация и да направим така, че да имаме добър доклад, каза Бойко БорисовБойко Борисов Бойко Методиев Борисов е министър-председател на Република България. Роден е на 13 юни 1959 г.

Когато от сутрин до вечер ходят там да оправдават своите неуспехи със загубата на изборите, то нищо добро не ни очаква. След като българите в лицето на Станишев и много такива тичат из Брюксел и го говорят това, извадете си социологическите агенции какви резултати са давали на изборите, включително и червените социологически агенции. Резултатите са точно такива, каквито даваха години наред.

Това им е любимото нещо – да се говори лошо за България. Те нямат държавна политика – че България е на всички нас, те считат, че това уязвява нас. Този мониторингов доклад го има пет години. Мисля, че ясно и точно критикувах и вътрешния министър за нападките върху съдебната система, самата съдебна система за бавене на някои от делата, каза още Борисов.

Премиерът отново повтори, че в Ада на казана на българите няма дявол, който да пази, защото никой не може да изплува от него.
Аз като българин, която и система да критикуват в България, ме боли за нея. ВСС е избран от предишното правителство, еднакво ми е тежко и неприятно, колкото и ако е избран от нас през квотите, които има парламентът, заяви министър-председателят.

Последвайте канала на

3502 12

Свързани новини

Коментари 12

Добави коментар
Румен Гълъбинов

2012.02.23 | 22:33

12
Отлаганата у нас с години тема за покриване щетите от природни бедствия отново става актуална по време на криза и затова е удачно да има катастрофичен пул за имуществено застраховане. Застрахователната премия ще бъде поносима за българските граждани и ще бъде по подобие на румънския модел. В момента поради високия риск от земетресения и наводнения в България е най-удачно създаването на катастрофичен пул по примера на Румъния. Идеята е в него да се акумулират средства, с които да се покриват щети при настъпване на големи природни бедствия. Очаква се през първите няколко години от функционирането на катастрофичния пул да бъдат застраховани по-голямата част от жилищните имоти у нас. В момента едва 7-8% от сградите имат застраховка, покриваща риска от природни бедствия. Размерът на премиите ще зависи и от това в кой район се намира сградата, като вероятно ще бъдат определени три или четири основни зони с отчитане също и на типът на строителството. Така ще се образува една матрица на параметричната застраховка за природни бедствия, по която ще се изчислява размерът на премиите и съответно на обещетенията.

2012.02.09 | 23:00

11
"Борисов: Важно е парите да идат бързо при хората" - добро пожелание , въпреки , че имаме основание да се съмняваме. Десет човека станаха жертва на немарливост от страна на управляващите. Кой стопанисва този водоем ? Цунамито не е предизвикано от земетресение а от човешка небрежност , при това е имало предупреждения от хора , които разбират.
Ю.Л

2012.02.09 | 12:13

9
Управляващите са виновни за това,че стената се е спукала през 2006-та година... и за това,че е построена преди те да се родят,те са виновни...няма как... Винаги ми е било интересно,какво като откриете и обвините някой ? Какво като намерите виновен за това ? Хората ли ще се върнат,къщите ли ще бъдат по малко сринати...не ви разбирам...
ДО КОГА

2012.02.09 | 15:16

10
Бих задал въпроса- Защо кметовете нямат пари? Ами защото всички пари отиват в София и големите градове. София не е България , а в България. Откакто парите започнаха да отиват в столицата започна края на страната. Обезлюдяват се села и малки градове. Всичко бяга в столицата и големите градове. Трябв да се смени политиката в страната. Работещите в малките градове и села трябва да получват два-три пъти по големи заплати. По този начи населението ще се завърне. Тогава кметвете ще разполагат с финасови средства и човешки ресурс. Няма да се случват такива бедствия. Няма да има такова безхаберие. До кога ще ви казваме какво да правите. До кога.
София

2012.02.09 | 01:09

5
София е над 1.5млнн,има повече данъкоплатци от който и да е друг град,нормално е да има повече данъчни приходи.местните данъци са тези които отиват за столицата.да те светна ,че ние столичаните даваме по-високи данъци и затова си имаме и метро и по-развита транспортна мрежа.А колкото до вътрешната миграция,просто хората оценяват къде се живее по-добре,и идват в софия,и аз не искам ,но уви те идват и идват.......
banda88

2012.02.09 | 11:05

8
Тези, които са измислили АСТА определено не целят само защита на авторските права и който вярва на тяхните доводи, значи е ГЛУПАК. Най-малкото такова споразумение ако беше толкова добро нямаше да се замисля, прави и подпише в сянка, да не говорим какво гласи то ... преди моят коментар е обяснено. Ако имахме съвестни политици - наши и международни, щеше да се намери много по-добро и справедливо решение - отпадане на АСТА и създаване на специална комисия. Тази комисия да събира определен процент от таксите на интернет доставчиците и да обезпечава финансово правоносителите, когато се установи, че те са ограбени по някакъв начин. Ще дам и пример, как точно може да стане това: 1. Създава се държавна служба, която да бъде около 100-тина човека специалисти, които да следят колко пъти и с какво качество и какво съдържамие даден торент е свален в рамките на 1 година от съзсаването на произведението. 2. Събират се месечно парични суми от доставчиците, като събраната сума представлява 20 процента от общите събрани такси. Т.Е. ако 1 потребител плаща 25 лева такса на доставчика - 5 лева отиват в комисията за обезпичаване. Трябва да се има в предвид, че при наличие на поне 3 милиона потребители в България, събраната сума би била около 15 000 000. В останалите страни, където има повече потребители и по-високи такси, сумата ще е по-голяма. 3. От комисията следят от началото на календарната година, какви филми примерно са излезли и колко пиратски тегления са се състояли и с какво качество на торентите. При надвишаване на определена бройка, примерно над 1000 сваляния за година в България, носителят на авторските права се обезпичава с определен процент от сумата, събрана в съответната страна. След изминаването на срок от 1 година то създаването на филма, обезпечаване - няма. 4. Точната сума пари, която ще се дава на правоносителите може да се изчисли, като се създаде програмка, която до изчислява съотношението между събрани приходи и общ брой изтеглени торенти и тяхната себестойност. Т.Е. филмът Аватар примерно представлява 3% от свалянията в България, а паричната сума на която се оценяват неговите сваляния представлява примерно 5% от общата сума на свалените торенти. Така от 15 000 000 създаделите на филмът Аватар може да получат 5% от събраните такси, което е равно на = 750 000 лева. Извод: Чрез прилагането на такъв закон може да се предотвратят ограбването на авторските права и ограбването на СВОБОДАТА на хората и техните права. Създателите на даден продукт реално ще получават възнаграждение, а потребителите няма да се страхуват от затвор! Ще се създадат нови работни места. И ще се спре вече с това мрънкане за интернет пиратството - то няма да е легално, но когадо се докаже, че някой е пострадал от него, ще има обезпечение, защото колкото и да ми говорят че не било само до парите, а искали справедливост - всичките тези творци реват за повече зелени хартийки! В крайна сметка с 1 действие се решават няколко проблема!
Ivan

2012.02.09 | 01:11

7
Varnete otkradnatite i shte ima. No niama volia, a samo opravdania
София

2012.02.09 | 01:09

6
а това с обезлюдяването на селата го има откакто я има индустриализацията в България демек най-малко от 140години.така че не е от сега.В русия също няма много развете населени места,всичко извън Москва и Санкт Петеррбург е мизерия.
Радо

2012.02.09 | 01:06

4
Повечето хора тънат във мизерия едвам оцеляват до следващия месец. Повечето хора работят за по 300 лева и едва ли могат да си позволят да си направят застраховка. Ако доходите ни бяха като хората всеки би си направил застраховка но мизерията е повсеместна. От една година съм без работа даже и здравните не мога да си внеса какво ли остава за застраховки колата ми е трупчета поради липса на финанси ще чакам данъчните да я вдигнат нали искат да класифицират безработните редом до криминалните за неплатени здравни.
гошо

2012.02.08 | 18:30

3
е как защо язовирите са към военните ?!! само на мен ли ми е ясно иначе браво за старанието да оправите нещата
tctct

2012.02.08 | 17:24

2
ne im davai na te tupi bulgari 6te si gi har4at po-kurvi 6te pulnat zalite na 4algarite davai na horata koit naistina imat nujda ne selqni gnustni
1

2012.02.08 | 17:19

1
W W W . O R I G I N A L N I . BE --- САЙТ НОМЕР 1 ЗА ФУТБОЛНИ ТЕНИСКИ!!!

Добави коментар

Свързани галерии

Водещи новини