Вандали оскверниха еврейски паметник във Видин (снимка)

  • 21 август 2017 12:42

  • 235
  • 61
Вандали оскверниха еврейски паметник във Видин (снимка)
© БНР-Видин

В почивните дни - най-вероятно събота срещу неделя - вандали оскверниха еврейския паметник на благодарността, видя репортер на БТА.

Той се намира в центъра на града, до площад "Бдинци" и сградата на общината.

Паметникът във Видин осъмна с черни надписи "Аллах", "Палестина" и "Хамас", с изображения на полумесец и звезда, и стикер с цветовете на знамето на Палестина.

Стрея Пунчева, член на местната организация "Шалом" изрази възмущението си и припомни, че монументът е открит през 1998 г. в знак на благодарност към българския народ, спасил своите евреи по време на Втората световна война. Той е издигнат и финансиран от видински евреи.

Възмутени сме от посегателството и оскверняването на паметника. Стореното е неуважение към това, което хората са направили, сподели Пунчева.

За оскверняването на паметника е сигнализирано в кметството и полицията. Днес сутринта бригада на община Видин започна почистването му.

Последвайте канала на

Десислава Станева
235 61

Свързани новини

Коментари 61

Добави коментар

2017.08.24 | 17:18

44
Геноцида над Палестина е престъпление на евреите.

2017.08.21 | 20:37

29
БЪЛГАРИТЕ СПАСИХА ЕВРЕИТЕ, ТОВА НЕ ДАВА ПРАВО НА ЕВРЕИТЕ ДА ИЗБИВАТ ПАЛЕСТИНЦИ. ПАЛЕСТИНСКИЯ ХОЛОКОСТ Е ФАКТ.

2017.08.21 | 20:37

30
Шалом са възмутени от това, че жертвите на еврейската жестокост искат свобода и справедливост.
СЛАВА НА САЩ ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ сесесере !!!!!!!!

2017.08.21 | 13:15

28
ПОКЛОН ПРЕД БРАТСКИЯ АМЕРИКАНСКИ НАРОД ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ руската КОЧИНА
СЛАВА НА САЩ ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ сесесере !!!!!!!!

2017.08.21 | 13:15

27
ПОКЛОН ПРЕД БРАТСКИЯ АМЕРИКАНСКИ НАРОД ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ руската КОЧИНА
СЛАВА НА САЩ ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ сесесере !!!!!!!!

2017.08.21 | 13:15

26
ПОКЛОН ПРЕД БРАТСКИЯ АМЕРИКАНСКИ НАРОД ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ руската КОЧИНА
СЛАВА НА САЩ ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ сесесере !!!!!!!!

2017.08.21 | 13:15

24
ПОКЛОН ПРЕД БРАТСКИЯ АМЕРИКАНСКИ НАРОД ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ руската КОЧИНА

2017.08.21 | 13:15

25
СССР СПАСИ ЕВРЕИТЕ

2017.08.21 | 13:15

23
ИЗРАЕЛ ИЗВЪРШИ ПРЕДАТЕЛСТВО СПРЯМО СВОЯ НАЙ-ГОЛЯМ СПАСИТЕЛ - РУСКИЯ НАРОД.
СЛАВА НА САЩ ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ сесесере !!!!!!!!

2017.08.21 | 13:15

22
ПОКЛОН ПРЕД БРАТСКИЯ АМЕРИКАНСКИ НАРОД ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ руската КОЧИНА
СЛАВА НА САЩ ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ сесесере !!!!!!!!

2017.08.21 | 13:15

21
ПОКЛОН ПРЕД БРАТСКИЯ АМЕРИКАНСКИ НАРОД ЧЕ НИ ОСВОБОДИХА ОТ руската КОЧИНА