Най-тревожни са в Благоевград, Пазарджик и Враца, най-устойчиви - в Русе

  • 03 декември 2015 09:17

  • 4970
  • 4
Най-тревожни са в Благоевград, Пазарджик и Враца, най-устойчиви - в Русе
©

Най-тревожни са хората в Благоевград, Пазарджик и Враца. Най-устойчив са в Русе, а най-неустойчиви във Видин – два града, които се намират на Дунава. В София има много тревожност, но и висока устойчивост.

Това заяви в сутрешния блок на бТВ психологът Ани Владимирова, която участва в провеждането на национален стрес тест за нагласите на българина.

„Да, ние сме тревожни, но това е оценката отпреди месец, преди кървавите събития в Париж“, уточни Владимирова, която подчерта, че извадката не е официална, а на по-грамотното население - това, което борави с интернет, тъй като изследването е проведено там. Затова изводите са най-вече от големите градове.

Човешкият мозък приоритетно обработва негативната информация. При условие, че ние сме заливани постоянно с плашеща информация, естествено е в човека да се отключат страхове, обясни психоложката.

Колкото по-дълго продължава тревожността, толкова по-лесно пониква песимизмът, по думите й.

Живеем в икономическа и социална криза, постоянно има напрежение между различни социални групи, коментира Ани Владимирова.

Когато дойде големият страх, той измества малките страхове – вече не ни интересува какво се случва в офиса, с колегите, посочи тя.

Според Владимирова е много важно да има легитимни източници на информация.
„Колкото по-образовани, толкова по-устойчиви и по-критични. От образованието, от инвестицията в главата има най-висок смисъл“, категорична бе тя.

Последвайте канала на

4970 4

Свързани новини

Коментари 4

Добави коментар

2015.12.31 | 14:10

4
с какви глупости се занимават някой хора
гошо

2015.12.31 | 14:10

1
Някаква недоучила еврейска ученичка пробутва глупавите еврейски психотрикове.Марш ма,слугиньо!

2015.12.31 | 14:10

2
Бъра-бъра, сто чадъра
RD

2015.12.31 | 14:10

3
Откакто гледах нейните сериали по телевизията устанвих че тази психоложка е много слаба. Някак ниско ниво на психоанализа.

Добави коментар

Водещи новини