Международно състезание за инвалиди във Видин

• 14 май 2014 16:27

• 945
  • 0
©

Във видинската спортна зала "Фестивална" днес се проведе за втори път международно спортно състезание за хора с увреждания между България и Сърбия.

Това съобщиха от община Видин, цитирани от БТА. В проявата участваха 36 състезатели от Видин и Зайчар и 10 деца. Инициативата се организира от община Видин и фондация "Подкрепа за реализация".

Състезанията се проведоха на четири дисциплини: дартс, шах, тенис на маса и спортен риболов. При възрастните отборната купа спечелиха състезателите от Видин, които завоюваха 2 златни, 2 сребърни и 4 бронзови медала.

При децата победител е отборът на Зайчар. Наградите на победителите връчиха зам.-кметът на Видин Борислава Борисова и Лазар Ружич, общински съветник от Зайчар, Сърбия.