-
16 юли 2024 15:29
- 776
- 1
Председателят на Комисията за защита на потребителите (КЗП) Мария Филипова проведе среща с ректора на Университета за национално и световно стопанство (УНСС) проф. Димитър Димитров, на която двамата подписаха Меморандум за сътрудничество. Той ще създаде условия за интензивно сътрудничество в областта на правата на потребителите, обмен на знания и добри практики, както и ще допринесе за стартирането на редица съвместни действия между двете институции, съобщиха от Министерството на икономиката и индустрията.
Със задълбочаване на съвместните усилия на КЗП и УНСС ще се повиши информираността на обществеността относно правата и защитата на потребителите. Предвижда се още чрез образователни кампании, публични лекции и събития, гражданите да бъдат по-добре запознати и подготвени да защитават своите интереси в потребителските отношения.
По време на срещата Мария Филипова и проф. Димитров обсъдиха бъдещо сътрудничество в няколко направления. Председателят на КЗП отправи предложение студенти на УНСС, които имат интерес да работят в сферата на защита на потребителските права, да станат част от екипа на Комисията. Дискутирано бе още практическият опит и експертиза на екипа на КЗП да бъде представян пред студенти на УНСС. Филипова подчерта, че чрез привличането на млади и знаещи хора в екипа на Комисията ще бъдат предприети редица действия, насочени към подобряване на дейността ѝ.
От своя страна проф. Димитров покани за участие представители на Комисията в организираните от УНСС конференции, кръгли маси и презентации, на които да се представят практическите аспекти при потребителската защита.
Съвместните проекти и изследвания ще се насочат и към анализ на потребителските права и разработване на иновативни решения за тяхната защита. Обсъдена бе и възможността за създаване на "подвижни" информационни бюра по различни потребителски теми, за подобряване на обществената информираност.
Последвайте канала на
Свързани новини
Започна приемът за магистри за летен семестър в УНСС
04 декември 202413:51
Ректорът на УНСС проф. Димитър Димитров: Университетите, осигуряващи по-добра реализация, ще получават повече ресурс - това е справедливото
16 септември 202412:24
Законоустановените санкции за прилагане на нелоялни търговски практики достигат до 70 000 лева
23 август 202415:18
Контузия провали Григор Димитров и на Australian Open
Футболист на ЦСКА - София липсва трети ден от лагера на "червените" в Турция, изтъкнал е сериозна причина
Талис: Да играя с Роналдиньо беше уникално, срещу ЦСКА - София не се уплаших, не бе по-различно от Бразилия
Първо в Sportal.bg! Самоков и Варна в спор за домакин на Купата
Барселона заби нов юмрук в лицето на Реал Мадрид
Ден 2 от Australian Open 2025: Джокович загуби сет
Коментари 1
ДобавиДобави коментар
Водещи новини
Политологът Георги Проданов: Евентуалната коалиция изглежда поразително безпринципна
13 януари 202511:39
На кръгла маса за Изборния кодекс предлагат: Преразглеждане на избирателната система и на избора на членове на ЦИК
13 януари 202511:06
Българска федерация ШОТОКАН Карате-до: Лицето Явор Дянков не е член
13 януари 202511:27
Има ли свръхувеличение на пенсиите?
13 януари 202510:57
Над 500 машини почистват републиканските пътища. Тръгвайте на път с автомобили, готови за зимни условия
13 януари 202511:43
Обявиха в кои области има най-много болни от грип
13 януари 202512:02
Къро и Божков - две имена като поръчители на побоя над Слави Ангелов
13 януари 202510:05
Трагедията в Стара Загора: Журналистката Елена Дюлгерова до последно се борила да спаси внучето си от огнения ад, погубил и двамата
13 януари 202510:35
Само сухото време ли е причина за огнения Ад в Лос Анджелис
13 януари 202510:43
2024.07.16 | 15:54