Директор на столично училище: Повечето учители предпочитат присъствен 15 септември

  • 24 август 2021 11:47

  • 4645
  • 1
Директор на столично училище: Повечето учители предпочитат присъствен 15 септември
© Булфото (архив)

Всички учители предпочитат присъствен 15 септември. Единици са онези, които не биха желали първият учебен ден да е присъствен.

Това каза пред БНР Асен Александров, председател на Сдружението на директорите в средното образование и директор на столичното 51-во средно училище „Елисавета Багряна“ в столицата. 

Образователният министър: Цел е максимално дългото присъствено обучение, детските градини ще се затварят само в крайни случаи

Александров определи предложения от МОН план за действие с различни сценарии за обучение като „напълно адекватен, събрал на едно място опита от изминалите 15-16 месеца, през които сме били в онлайн обучение. Каквито и мерки да се вземат, включително и да не се вземат никакви мерки, ще има недоволни по една или друга причина. Очевидно е, че най-потърпевши от едно затваряне вкъщи са учениците в началния етап. Няма как за първи клас да е ефективно онлайн обучението – те тогава се учат да пишат, това е процес, който може да се извърши само присъствено. Приоритизирано е, че последни се затварят учениците в начален етап. Така е в целия свят“, коментира Александров.

Според него по-гъвкаво в настоящия план за действие е това, че решенията ще се вземат локално, на общинско и областно ниво. „В някои области може да се случи така, че въобще да не се затварят през цялата учебна година. 45% от директорите са ваксинирани и 35% от учителите, което е доста голям процент“, изтъкна още училищният директор. По думите му към тях се прибавя голям брой преподаватели, прекарали коронавируса. 

Николай Денков: В края на август трябва да имаме ясен сценарий за старта на учебната година

„Така че процентът на ваксинираните и на изкаралите заразата е близо 70. Всичко, което е трябвало да се каже, вече е казано. Прекаляването както с агитацията за ваксиниране, така и с агитацията за неваксиниране, която се прави неформално, носи вреди. Всеки учител трябва да избере сам за себе си според здравословното си състояние дали да се ваксинира или не. Той знае най-добре. Вече всеки е с някакво мнение по въпроса и много трудно можеш да го убедиш“, подчерта Асен Александров.

Последвайте канала на

Филип Епитропов
4645 1

Свързани новини

Коментари 1

Добави коментар

2021.08.24 | 12:51

1
БРАВО!!! НАЙ-ПОСЛЕ ЕДИН РАЗУМЕН ЧОВЕК!!!

Добави коментар

Водещи новини