Главният секретар на МВР Димитър Кангалджиев за взривовете: Вероятно се касае за човешка небрежност

  • 26 юли 2024 14:57

  • 2658
  • 8
© Novini.bg

За момента не можем да кажем, че ситуацията е напълно овладяна. Днес бяха направени няколко облитания и обливания от ВВС на горящите складове. Няма активни пожари към настоящия момент, но има тлеене в засегнатите складове. Това заяви пред журналисти главният секретар на МВР Димитър Кангалджиев по повод взривовете край Елин Пелин, предаде репортер на Novini.bg.

„Това тлеене предразполага към хаотично взривяване на пиротехническите изделия. В тази връзка сме предприели действия, защото времето е горещо и тъй като гърми хаотично тази пиротехника, ще изградим превантивно просеки в северозападната част на гара Елин Пелин и в югозападната част на град Елин Пелин. Това е изцяло с цел превенция от разразяването на пожар в полето“, добави той.

Стоянов: Вече тече оглед на хранителния склад, засегнат от взрива в Елин Пелин

Кангалджиев отбеляза пред медиите, че причина за инцидента най-вероятно е човешка небрежност.

Главният секретар на МВР посочи, че две лица все още са в неизвестност – синът на собственика на склада и 60-годишен мъж. Той потвърди и излезлите в публичното пространство информации, че загиналият е доц. Петър Шишков.

Добави също така, че взривът е възникнал в едно от складовите помещения, но все още не е ясно как е станал инцидентът.

Часове преди да загине: Доц. Шишков планирал зарята за Нова година в Пловдив

След края на брифинга бе оповестено, че живущите в района на взривовете са допуснати да се върнат по домовете си. Очаква се съвсем скоро да се възстанови и електричеството в района.

Последвайте канала на

Владимир Василев
2658 8

Свързани новини

Коментари 8

Добави коментар
Inan

2024.07.26 | 15:30

1
Vazno e che poliziata si vsema zaplatata 34godini ne samo ne kazvate à i ste mafia

2024.07.26 | 15:50

2
Вярвам ти, така беше и с военните заводи!

2024.07.26 | 16:28

3
Дайте причината за инцидента. Защо е гръмнала най-добрата фирма, какво е правил най-големият пиротехник там? Как се е запалило, той как е напуснал? Защо другите са останали? Как пиратки правят гъба и гърмят дванайсет часа?

2024.07.26 | 16:43

4
Какво обаятелно и интелигентно излъчване....Веднага ще се доверя....