-
23 септември 2014 07:19
- 1924
- 1
Автомобилите с автопилот, интернет, разпространяван от балони, развитието на роботиката и инвестициите в медицински изследвания очевидно не са достатъчно амбициозни проекти за Google и затова компанията е решила да отправи поглед към бъдещето и да решава по-сложни задачи, пише в. "Монитор".
Именно заради това изпълнителният директор Лари Пейдж анонсира проекта Google 2.0, в рамките на който се предполага търсенето на решение на проблеми, с които се сблъскват не отделни държави или общества, а човечеството като цяло.
Сред плановете на мистър Пейдж се открояват – градове и летища на бъдещето.
За да развива тези си идеи шефът на Google планира да създаде отделна лаборатория за изследвания и разработки - Google Y, в която да бъдат построени модели на град и летище.
За разлика от вече съществуващото подразделение Google X, което се ръководи от втория съосновател на Google Сергей Брин и се занимава с разработката на безпилотни автомобили, Google Glass и безпилотната система за доставки Project Wing, новото ще се занимава с по-дългосрочни програми, като нито една от задачите, засега не включва в себе си икономическия аспект – възвращаемостта. По-реалистичните и краткосрочни цели също се обсъждат в рамките на концепцията Google 2.0. Сред тях се открояват стремежите на Пейдж да повиши точността на картографските служби, повишаването на точността на определяне на местоположението на потребителите от няколко метра до няколко сантиметра
Това ще даде възможност на хората да определят средата около себе си и да реагират по по-адекватен начин, смятат в компанията.
Също така, Google има планове и за някаква форма на биометрична сигурност, предоставена от сензорите, вградени в умните часовници. Проектите са мащабни и в известна степен плашещи, защото за осъществяването им ще трябва тотално наблюдение, коментират специализираните издания и припомнят недоволството на някои потребители от Google street view, защото се меси в личното им пространство.
Google възнамерява да опознае и дигитализира всички детайли около нас, едва ли всички ще бъдат съгласни.
Някъде на прага на следващото столетие в земната орбита ще се появят първите космически градове, твърдят специалисти от НАСА. Става дума за много мащабен проект, чиято реализация предвижда създаването на космически град с население стотици хиляди души. Възможно е това селище да се появи и по-рано и там да бъде доста по-просторно, отколкото на Международната космическа станция. За постижението на тази цел планетата ни има всичко: научен, технически и финансов потенциал, смятат специалистите и допълват, че най-добрата форма за подобно съоръжение ще бъде сферата, в нея ще бъдат разположени жилищни модули.
Последвайте канала на
Свързани новини
Директор в Порто: Емил Костадинов е голямо име в нашата история
Илиев: Националният отбор е върхът на пирамидата, не е нормално треньорът да проверява по стаите
Марица изпусна да вземе гейм на победителя в Шампионската лига
"Златна топка"х2: Стоичков изненада Оуен
Анди Краев: Тежка година за мен, всички знаете какво стана
Везенков изведе Олимпиакос към страхотен обрат в Евролигата
Коментари 1
ДобавиДобави коментар
Водещи новини
Николай Денков: Борисов ще ни прати на избори, но се опитва да изкара друг виновен
12 ноември 202419:13
Илия Лазаров: Бойко Борисов като премиер може да поведе правителство на малцинството
12 ноември 202421:12
Меглена Плугчиева: Може да има правителство с четворна коалиция
12 ноември 202421:07
Ирена Тодорова (политолог): НС няма да успее да избере председател в сряда
12 ноември 202420:51
Вили Лилков: Трябва да има управление, но при това ниско доверие ще бъде много тежко
12 ноември 202421:24
Катастрофа в столичния квартал "Люлин", стигна се до бой
12 ноември 202421:49
Арестуваха българин, убил брутално мъж с мотика в Гърция
12 ноември 202420:51
Жена и трите ѝ деца са убити при руски удар в Украйна
12 ноември 202419:39
Руски стратегически бомбардировачи прелетяха над Черно и Баренцово морета
12 ноември 202418:52
2014.09.24 | 13:50