"Давам много висока оценка на сегашния главен секретар на МВР, макар да е временно изпълняващ. Аз лично бих му дала шанс да довърши това, което започна", добави тя.
По думите ѝ е напълно възможно да свика 52-рото Народно събрание в сряда или четвъртък идната седмица
Надявам се най-накрая България да направи една сериозна и добре обмислена реформа с премерени стъпки и с уважението към цялото юридическо съсловие. Препоръчвам искрено да се вслушат в техните позиции и становища. Това заяви пред журналисти президентът Илияна Йотова.
"Надявам се най-късно до събота да имаме и поименния списък на новите народни представители, което означава излизането в Държавен вестник в най-кратки срокове", посочи още Йотова.
)