„Опитните генерали вероятно казват на Хегсет, че плановете му за война с Иран са неосъществими, катастрофални и смъртоносни. Също така, в момента Хегсет уволнява голям брой опитни генерали“, заяви Мърфи, предаде Би Би Си.
Коментарът на сенатора е по повод неотдавнашните кадрови промени във върховете на американската армия, като той предполага, че причината може да е несъгласието на военните командири с настоящата стратегия спрямо Иран.
Размишленията му дойдоха, след като Хегсет отстрани няколко високопоставени офицери, включително началника на щаба на американската армия.
Това предизвика безпокойство относно стабилността на военното командване по време на войната на САЩ и Израел срещу Ислямската република.
Американският депутат от Демократическата партия Крис Мърфи, който е член на Комисията по външни работи в Сената (горната камара на парламента на САЩ), заяви, че висши американски генерали предупреждават министъра на отбраната Пийт Хегсет, че евентуални планове за война с Иран са „неосъществими, катастрофални и смъртоносни“.
)