Свидетели сме на правото на силата. Този ред се разпада. Това заяви той по повод ареста на президента на Венецуела Мадуро.
"Венецуела е пореден епизод от разграждането на международния правен ред. Натрупаха се прецеденти, които засилват националната сигурност на всяка една страна. Това означава, че трябва да укрепваме отбранителните си способности", заяви той.
Честито Богоявление, честито на имениците и да се множи способността на армията ни. Партиите са още в почивка, но аз възнамерявам възможно най-скоро да връча мандата на първата партия по численост за съставяне на правителство. Партиите по време на консултациите ясно заявиха, че не виждат повече живот в 51-вото Народно събрание и поеха ангажимент за законодателни промени, които да повишат доверието. След броени седмици народните избраници ще потърсят довериерто на избирателите. Призовавам за масово гласуване, за да се снижи максимално корпоративния вот. Трябва да има 100% машинно гласуване, електронно преброяване, но и броене на разписките на ръка. Очетът с г-жа Йотова го даваме всеки ден. Ние не сме избрани с г-жа Йотева да обединим партиите, а сме избрани да обединяваме българските граждани около важните за тях неща. Къде изчезнаха старите партии, които оставиха страната без бюджет. Това запита пред журналисти президентът Румен Радев след освещаването на бойните знамена на Богоявление.