)
Финансистът Борис Петров коментира в сутрешния блок на БНТ на какво се дължи ренесансът, който наблюдаваме при златото.
Той изброи няколко причини. Едната е, че централните банки на държавите масово купуват огромни количества злато. Полша, Унгария, Сърбия купуват злато, напомни финансистът. България от скоро се появи на картата, на която се отбелязват купувачите на злато, заяви Петров.
На въпроса: "Сигурна ли е инвестицията на злато в момента?", той отговори: "За съжаления това не може да се каже, но все пак тя е една от най-добрите".
По думите му, дори и малките усещат поскъпването, но напомни, че е редно винаги с мисъл да се инвестира.
Борис Петров категорично заяви, че индийските съпруги имат повече злато от някои държави.
Интересното обаче е, че поскъпване се забелязва и при среброто заради случващото се със златото.
Последвайте канала на
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)