)
"Голяма част от туристите разбраха какъв е плюсът да пътуваш с туроператор. Все повече туристи разбират, че доверявайки се на професионалисти, имат сигурност."
Привличаме нови пазари във входящия туризъм, уточни той.
Влизането на страната ни в Шенген е много добра новина за туристите. Повече хора ще пътуват за Гърция и Румъния. Ще има и ръст в обратната посока. Това очакване изрази в интервю за БНР Емил Абазов, член на УС на Асоциацията на българските туроператори. Според него още рано напролет ефектът от сухопътния Шенген ще се усети.
Българите пътуват все повече. Отсега резервациите за 2025 г. вървят с около 20% по-добре от предходната година, отчита Абазов.
Започват да се търсят все по-непознати и екзотични дестинации, както и не толкова популярни европейски, изтъкна туроператорът.
Когато пътуваш с туроператор, пакетирал цяла услуга, си по-защитен и все повече хора оценяват това, обясни още Емил Абазов.
По думите му, зимният сезон е трудно предвидим заради климата. Има скиори, които си имат любима дестинация и запазват отрано, но има и такива, които съобразяват прогнозата и избират подходящата за тях посока.
Рано или късно трябва да се въведе гаранционният фонд, който да обезпечава 100% от парите на потребителите, подчерта Абазов.
Традиционните дестинации – Гърция и Турция, се търсят много. Италия също е сред силно търсените посоки от туристите. През настоящата година ще има и много туристи, които ще пътуват към Азия. Дубай и ОАЕ не губят чара си – в този регион има ръст. Очаква се и успешен сезон за Египет, допълни Абазов.
Последвайте канала на