)
"Самият факт, че първата му акция е точно срещу този министър – правя връзка с това писмо", добави той.
Смешно е да се търси оставка на министъра за неизпратени покани. Това е протоколен гаф. Реакцията на Пеевски е по-интересният момент в случая. Това е първата му публична акция след прочутото писмо на Доган. Тя е насочена срещу министър Тагарев. Никой няма съмнение в евроатлантическата ориентация на Тагарев. Доган казва в писмото, че светът е многополюсен, трябва да се съобразяваме. Едно от най-важните тълкувания, според мен, бе пропуснато: на Доган му идва леко предозиран евроатлантизмът на Пеевски. Това коментира в интервю за „Лице в лице“ журналистът Асен Григоров.
Александър Симов пък посочи, че има дупка в законодателството и в този смисъл от "Продължаваме промяната" не са направили нищо нередно. Според него, обаче, от партията е трябвало да кажат това, щом е "толкова хубаво", а не да разбира за договора от САЩ, където са задължени да го обявят.
Политическият анализатор Нидал Алгафари също не видя проблем в наетите от ПП лобисти. "Преди много години г-н Ахмед Доган се опита да вкара законопроект за лобизма в България. На всички ни е пределно ясно, че лобисти е имало, ще има и има. Трябваше да има закон и да е с правила. По тази логика трябва да се възмущаваме, ако се правят дарения с тези пари. Парите са дадени за партийна субсидия, за да се прави политика".
По темата за наетите от "Продължаваме промяната" американски лобисти, които да популяризират "положителните страни" на България, Григоров коментира: "ПП са млада политическа сила. Имат нужда от това да разширят политическото си влияние в Европа и Америка – това са партньорите ни. В Америка има определен ред. За да направиш стабилни политически контакти, се минава през такива компании. Субсидията всъщност за това се дава на политическите партии: да разширяват влиянието си".
Последвайте канала на