Владимир Каролев е настанен в хирургичното отделение на болницата в Разлог, където е бил приет в безсъзнание.
Здравните експерти ще преценят как може да се извърши транспортирането на Каролев до "Пирогов" със специализирана линейка, която също пътува към Разлог.
Икономистът беше открит тази нощ в безпомощно състояние след проведена спасителна акция на връх Тодорка, в района на Жабешкото езеро, където през вчерашния ден е карал сноуборд.
Каролев е с политравма, има счупен череп, мозъчни кръвоизливи и травми на гръдния кош. В момента се реанимира.
От здравното министерство съобщиха, че по разпореждане на премиера в оставка Бойко Борисов, на място в болницата ще отидат здравният министър в оставка проф. д-р Костадин Ангелов и директорът на болница "Пирогов" проф. Асен Балтов.
Според планинските спасители, падането на икономиста е продължило поне 400 м.
5 декември 2025 г. в 09:08 ч.
)