В лечебните заведения в областта има общо 116 свободни легла за болни с COVID-19, като 13 от тях са за деца. Свободните интензивни легла са около 10.
За региона коефициентът на заболеваемост за период от две седмици е 716 на 100 000 души, допълни директорът на РЗИ в крайморския град д-р Дочка Михайлова. Тя каза, че е притеснителен броят на починалите през последната седмица в областта - 77 души.
Варненска област продължава да е в червената зона по заболеваемост от COVID-19, независимо че има спад на болните, съобщи областният управител Стоян Пасев, цитиран от БТА.
За последната седмица на летището във Варна са пристигнали 959 пътника, като 536 са предоставили отрицателни PCR-тестове, каза още областният управител. На 406 души, които не са представили тестове, са връчени предписания за 10-дневна карантина. Други 17 пътника са представили декларация за транзитно преминаване през страната.
)