Празникът на еленския бут, който традиционно се провежда по Димитровден, тази есен няма да се състои, съобщиха от пресцентъра на община Елена.
Общинският оперативен щаб и организаторите на празника - община Елена и Местният съвет по туризъм са постигнали единно становище, че заради удължената до края на ноември извънредна епидемична обстановка и действащите противоепидемични мерки в страната, обявени със заповеди на министъра на здравеопазването, традиционният празник няма да се състои.
"Като разумни и отговорни хора сме длъжни да помислим преди всичко за здравето и живота както на жителите на общината, така и на гостите на нашия град", е заявил кметът инж. Дилян Млъзев.
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)