Най-актуалната прогноза за времето можете да видите ТУК
Над страната ще преобладава облачно време. След обяд ще започнат валежи от дъжд.
Над Черноморието ще преобладава облачно време. Привечер ще започнат валежи от дъжд. Максималните температури на въздуха ще са 17-22 градуса.
През нощта срещу сряда в Предбалакана, Лудогорието и по високите полета на Западна България дъждът ще премине в сняг. Атмосферното налягане ще бъде по-ниско от средното за април - вечерта от запад ще започне да се повишава.
След пладне вятърът ще се усили и с него ще започне да нахлува студен въздух. Преобладаващите максимални температури ще бъдат между 18 и 23 градуса.
Температурата на морската вода е около 12 градуса. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала. Над планините ще преобладава облачно време. Ще започнат валежи от дъжд и сняг, предаде БТА.
Ще духа силен запад-северозападен, по билата временно и бурен все още югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 12 градуса, на 2000 метра - около 4 градуса, след пладне температурите бързо и значително ще се понижават.
)