При нападението, извършено малко преди полунощ в събота, бяха убити двама души и ранени 12. 23-годишният Брандън Рей Гонсалес от Грийнвил, щата Тексас, беше арестуван след по-малко от 48 часа в магазина за продажба на автомобили, в който е работел.
Полицията в Тексас арестува мъж, заподозрян за извършител на стрелбата на студентско парти в град Грийнвил, недалече от Далас, в южния американски щат Тексас, предаде Асошиейтед прес.
Според полицията нападателят може да е искал да убие само един от присъстващите на партито, общо около 750 души. Останалите пострадали са били простреляни случайно. Шестима от 12-те пострадали са били ранени от куршуми, а останалите са били стъпкани при последвалата паника или ранени от счупени стъкла.
5 декември 2025 г. в 09:08 ч.
)