„Аз им казах - бийте пилони, не, ние ще санираме с някакъв разтвор. Два пъти, три пъти им казах обаче те...”, заяви Томов.
Димитър Томове настанен по спешност в ново жилище, а сградата с разрушени основи ще бъде запечатана.
От строителната фирма, допуснала срутването, отказаха коментар. Вече работят по укрепването на терена.
Последният наемател е 70-годишният бивш строител Димитър Томов. Той усетил мощния трус от рухването на стената, но останал в дома си.
„Става дума за непрецизно изпълнение на плана за укрепване на изкопа. За да се установят точно причините, които са довели до настъпване на тази авария по най-бързия начин ще сформирам със заповед техническо-експерта комисия. Всички щети, които са нанесени в съседните имоти ще бъдат отстранени за сметка на строителя", добави Милен Ненчев – началник РДНСК Бургас.
"Това са общински жилища - четири семейства живееха в тази сграда, трите семейства са настанени също в други жилища в рамките за тази година. Това е последният човек, който остана да бъде преместен", каза общинският служител Тина Писарова пред камерите на Нова телевизия.
Багер подкопа основите на сграда в Бургас и събори стената на приземния етаж. Единственият жител в блока беше изведен спешно, заради опасността сградата да рухне. Строежът започнал преди седмица. Тази сутрин обаче, едва не предизвика срутването на съседния жилищен блок.
)