Борбата с бедността и неравенството е най-важната в нашата страна. Нова политика по доходите трябва да бъде сложена на масата. Трябва да има движение на доходите напред.
Пламен Димитров от КНСБ, заяви пред БНТ, че през последната година са дали доста факти по различните сектори как и по какъв начин изостават заплатите.
Заплащането изостава от производителността на труда в България и други страни в Съюза, има и голяма пропаст между производителността и заплащането, добави той.Инвестициите могат да стопят разликата между заплащането, както и европейската икономика трябва да се промени, трябва да гарантираме, че българската икономика може да е в крак с европейската, а това може да се постигне след промяна на макроикономическия подход, коментира Лука Визентини.
Истинските инвестиции за развитието на бъдещето ни трябва да бъде в технологии. Стремим се да постигнем най-доброто при преговорите за колективните договори във всяка страна, каза генералният секретар на ЕКП – Лука Византини, който е в България за първия безхартиен конгрес, организиран от КНСБ.
)