)
"Тези тумори се образуват, независимо от това колко добра е средата на организма, в която ще се появят", изтъква Фогелщайн. Неговият екип изследвал генетични данни и ракови проучвания от 69 страни от цял свят. От тях проличало, че случайните ДНК грешки при копиране на клетките са много по-същественeн фактор за възникването на туморите, отколкото нездравословния начин на живот и лошата околна среда, както се считаше досега.
Около две трети от раковите заболявания са причинени от случайни грешки в ДНК, които се наблюдават, когато нормални клетки се самокопират, установи американско изследване, цитирано от Ройтерс и БТА.
Досега научната общност силно подценяваше възникването на случаи на рак при самокопирането на ДНК в две нови клетки. Екипът на д-р Фогелщайн използвал математически модели, за да установи делът им при появата на 32 разновидности на рака.
Това откритие на екипа на д-р Бърт Фогелщайн от университета "Джонс Хопкинс" в Балтимор обяснява защо много често здрави хора, които правят всичко по силите си, за да избягнат рака, все пак стават жертви на заболяването.
Последвайте канала на