„Двустранните бизнес срещи дават възможност в рамките на един ден фирми да създадат бизнес контакти с местни и чуждестранни партньори или да участват в проекти, финансирани от ЕС“, смята управителят на ИЕЦ Ивайло Иванов.
„Повече от 200 двустранни бизнес срещи на 120 компании от 16 държави ще бъдат осъществени за един ден по време на Food4life. Това превръща събитието в най-мащабното в страната”, коментират от БСК.
Преобладаващи са фирмите от България - близо 80 участници. След тях се нареждат делегациите на Италия, Полша и Грузия.
Днес, на 10 ноември, за първа година в Интер Експо Център се организират двустранни бизнес срещи за компании в хранително-вкусовата и хотелиерската индустрия. Организатори на мащабното събитие са Българската стопанска камара, Интер Експо Център и най-голямата информационна мрежа на ЕК в подкрепа на малкия и средния бизнес Enterprise Europe Network. Събитието е безплатно за всички фирми в бранша.
Тази година над 420 фирми ще участват в най-големите изложения в хранително-вкусовата промишленост - Месомания, Светът на млякото, Булпек, Салон на виното, Интерфуд&Дринк и Сихре в хорека сектора. Освен бизнес срещите и разнообразие от продукти, машини и технологии, изложенията предлагат богата програма от демонстрации, състезания, презентации и семинари. Очаква се събитието да бъде посетено от над 20 000 души.
)