„Аз бих защитил Мария“, заяви Цветан Цветанов в студиото на сутрешния блок на Нова телевизия.
Припомняме ви, че Мария е 18-годишната ученична от Стара Загора, която в момента е в ареста, след като уби мъжа, изнасилил я на 25 юли.
„Всички жертви на Боньо Фаса трябва да помогнат на това момиче“, смята той. „Трябва да разкажат какво им се е случило, колкото и да е късно“, поясни Цветанов.
Цветан Цветанов коментира и антитерористичния закон. Той напомни, че има сериозен интензитет на терористичните заплахи в Европейския съюз. Сега всяка една държава адаптира законодателството си към създалата се ситуация. Цветанов поясни, че причина затова е и бежанската война след войната в Сирия.
На въпрос как би се разграничил интересът към Ислямска държава, Цветанов отговори с усмивка, че той трябва да се разделя, ако е проявен от терорист или журналист.
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)