Хванаха шофьор, който от 20 години кара на хероин

15
© Булфото

„Комбинацията от веществата, употребени от водача, е взривоопасна и е недопустимо да е участник в движението”, коментира инсп. Радослав Кръстев.

КАТ продължава с проверките си за неизправни автомобили, пияни и дрогирани водачи, съобщава БТВ.

Всеки ден поне по един-двама шофьори дават положителна проба. „Този пик не е заради внезапно и драстично нараснала употреба. Просто КАТ отскоро тества шофьорите за дрога”, обясни той. Така и е бил хванат човек, който от 20 години е на хероин. Най-често апаратът отчита канабис и амфетамин. Все още няма данни колко катастрофи са причинени от надрусани шофьори.

При една от тези проверки, на улица „Козлодуй” полицаи спрели за проверка червено „Пежо” с трима души. Пробата на водача отчела умопомрачителен коктейл - амфетамин, метамфетамин и канабис. Шофьорът твърди, че не е вземал нищо, че има опит зад волана и нито едно провинение до момента. Пред полицаите обаче си признал – посегнал на комбинацията от наркотици, защото не е спал цяла нощ, а искал да продължи да се забавлява.

Шефът на столичния КАТ Тенчо Тенев припомни, че наказанието за тях е между 1 и 3 години затвор. До няколко дни пътните полицаи ще получат еднократни тестове за наркотици.

Последвайте канала на

Мая Йорданова
15

Свързани новини

Водещи новини

Хванаха шофьор, който от 20 години кара на хероин | Новини.бг