В зоопарка има и други бебета – малко кенгуру, козирози, очакват се още бебета примати.
Затова тази година в зоологическата градина заработи инкубатор, чрез който ще бъде подновена колекцията от птици. В момента се излюпват лебедови гъски. Заложени са яйца и на фазани, паун.
„Гражданите навремето са ги купували като малки. Ние имаме няколкостотин на езерото. Вземат ги като малки, пораснали са при тях, но не искат да ги отглеждат. Идват и ги изхвърлят на езерото, включително и в други езера в София“, разказва директорът на Зоопарк София – д-р Манол Нейков пред БТВ.
Нежелани домашни червенобузи костенурки са голяма напаст в столичния зоопарк. В езерото на зоологическата градина не е имало млади птици от повече от 10 години, а основната причина са изхвърлените там от стопаните им влечуги, които ядат малките.
)