Впрочем, общо 54 МПС-та, обект на финансови измами или кражби задържаха гранични полицаи на ГКПП Капитан Андреево от началото на годината досега.
Крадено от Германия „Бентли Континентал“, производство 2014 г., задържаха гранични полицаи на ГКПП Капитан Андреево. 12-цилиндровият шест хиляди кубиков спортен „звяр“ е трябвало да бъде изнесен за Турция, съобщи "Стария мост".
Гранични полицаи на ГКПП Капитан Андреево предотвратиха и лизингова измама с автомобил. Чисто новият джип „Мерцедес ML 350“ пристигнал на пункта за излизане от страната. При паспортния контрол лъснало, че тузарското возило, оценявано за 90 хил. евро, е обявено за издирване в ШИС.
При проверката на документите на шофьорът – турски гражданин, се оказало, че автомобилът, който се оценя за 300 хил. евро, се издирва чрез Шенгенската информационна система. Най-вероятно е трябвало да бъде изнесен за арабските страни, като за целта са били направени интервенции по рамата.
)