Екипите на ДКЦ 1 „Света Клементина” и спасителите бягат по плажовете на Златните като за световно първенство, каза управителят на здравното заведение, което осигурява медицинското обслужване д-р Иван Иванов пред petel.bg.
Само днес до обяд са спасени от удавяне осем чужденци мъже и жени. След като са им оказали първа помощ на плажовете, са пуснати да си почиват в хотелите. Инцидентите са станали в курорта „Златни пясъци” между плажовете „МакДоналдс” и „Амфора”.
В 11,30 часа на 8 пост в същия район е станал най-тежкият инцидент. Давил се е виетнамец, който живее в Румъния. Изваден е от водата с трета-четвърта степен давене и белодробен оток с опасност за живота. Медиците са му приложили пълна реанимация без интубиране и са успели да го спасят и стабилизират.
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)
)