Зад историята с "напускащия" и "завръщащия" се депутат от ГЕРБ Даниел Георгиев вероятно стои битка за влияние в Ботевград и подкрепа на изборите. Това е версията, която обикаляше политическите кулоари в третия ден от сагата. Баща му Георги Георгиев е кмет на града и е сред влиятелните хора в района. "Думата му е важна, а това е важно на избори", обясниха политици, цитирани от в. Труд.
В понеделник Георгиев поиска да напусне ПГ на ГЕРБ, а лидерът на "България без цензура" Николай Бареков обяви, че избраникът се присъединява към формацията му. Във вторник Георгиев каза, че остава в ГЕРБ "по убеждения". Същата вечер депутатът се появи на предизборен митинг на Бареков в Бургас, но каза, че въпреки това остава в ГЕРБ, не е имало натиск върху него, за да вземе това решение, нито е бил бит, както твърди лидерът на ББЦ.
След случката в Бургас Георгиев не е говорил пак със съпартийците си, твърдят ГЕРБ-ери. В понеделник вечерта е имало разговор по телефона с лидера Бойко Борисов, пред когото депутатът заявил, че остава в партията.
Очаква се в петък ПГ на ГЕРБ да дискутира казуса. "Дано Георгиев да дойде, за да научим от него какво става", заяви депутат. До снощи Борисов не бе свикал Изпълнителната комисия на ГЕРБ.
)