Асоциацията трябва се представлява от директора на дирекция на ПП „Витоша“ съгласно устава, но и в момента продължава да се представлява от Тома Белев, независимо, че той не е директор на ПП „Витоша“ от февруари 2012. Освен това от 2008 г., когато е изтекъл мандатът на тогавашния управителен съвет и Председател, не е провеждано Общо събрание на асоциацията и не е избирано ново ръководство. Т.е. вече шест години „Асоциация на парковете“ е с нелегитимен председател и членове на Управителния съвет. Наша проверка показа, че асоциацията не е провеждала общо събрание от датата на регистрацията си през 2003 г. досега, а мандатът на управителния съвет е пет годишен.