Въпреки нестихващите покани за нови ангажименти от страна на оркестъра, талантливата музикантка избра да се отдаде изцяло на атрактивната струнна формация Hypnotic, печелеща все повече популярност у нас и зад граница.
Инструменталист с изключителен потенциал, Бистра чудесно се вписва в творческите търсения, стила и посоката на развитие на Hypnotic и достойно замества предшественичката си Боряна Бекирска.
В началото Бистра свири с Hypnotic в свободните моменти между многобройните си гастроли из цяла Европа, а по-късно заминава за Швейцария, където завършва бакалавърската си степен в Консерваторията на Лозана в класа на Гилад Карни.
*Hypnotic
С Оркестъра на нациите Бистра обикаля най-големите концертни зали в Европа и носи глобалните му послания за мир и толерантност между народите.
Сърцето на музикантката обаче я тегли към Hypnotic и тя взема трудното, но важно и необратимо за нея решение да се посвети изцяло на квартета.
„Щастлива съм, че съм част от Hypnotic. Не съжалявам нито за миг за поетия път и считам, че с много вяра, работа и постоянство можем да правим стойностна музика и в България“, споделя Бистра.
В динамичния творчески процес четирите дами влагат дългогодишния си професионален опит на музициране, съчетан със забележително образование и отличия в сферата на класическата музика.
Наред с постиженията на виолистката Бистра Копринкова, челистката Марина Хинова притежава магистърска степен от престижната консерватория в Испания Райна –София и понастоящем е най-младият концерт-майстор в оркестъра на БНР.
*Марина Хинова
*Гергана Алексиева
Другата цигулка на Hypnotic Мария Новева е завършила магистратура при именитата българска цигуларка Стойка Миланова и е основен двигател в търсенето на съвременното звучене в музиката и аранжиментите на квартета.
*Мария Новева
Виолистката Бистра Копринкова вече официално е постоянна част от квартет Hypnotic, след като се завърна окончателно в България от активно концертиране с престижния международен Оркестър на нациите.
Отдадена с много страст на музиката и с безупречна техника на свирене, качествата на Бистра бързо й печелят ангажименти с редица български и чуждестранни симфонични оркестри. За нея е чест и отговорност през последните няколко месеца да бъде част от световноизвестния Оркестър на нациите, основан от големия диригент и композитор Ленард Бърнстейн във връзка със събитията около падането на Берлинската стена.
Виолистката подкрепи изцяло останалите три момичета в осъществяването на творчески проект, около който в момента тече усилена подготовка. Неотдавна заедно Гергана Алексиева (цигулка), Мария Новева (цигулка), Марина Хинова (виолончело) и Бистра Копринкова (виола) заснеха винтидж фотосесия, която е само началото на новостите около тях. Засега привлекателните музикантки предпочитат да запазят в тайна върху какво работят като единствено издават, че то има връзка с предстоящата премиера на дебютния им албум.
Цигуларката Гергана Алексиева е носител на редица български и международни награди и е записвала партии за едни от най-известните родни поп изпълнители - Графа, Ирина Флорин, Лили Иванова, Дони и Нети, Сафо и др. Осъществява записи и за редица филмови продукции.
)