Осем държави много енергично настояваха през целия първи ден до ранните засове на 12-и за промяна в езика. Това не беше прието след спор в демократична дискусия. Да бъде по-изричен, не график, по-скоро да се вкара думата "покана", което би отговорило на очакванията на украинската страна и Зеленски.
"В нашата професия не думите, а дори сричките имат значение. Надделя мнението, че не е време все още да се залага като следваща стъпка", добави тя.
"Можем да разберем настойчивостта на Зеленски, но смятам, че по много английски маниер беше поднесена и другата гледна точка от държавите, които потвърдиха политическа подкрепа и поеха конкретни ангажименти. В един и същи ден имаше конкретни ангажименти през подписани документи. Много мощна подкрепа, изразяваща се в практически пакети, които Украйна вече получи. Те трябва да уважат цялата подкрепа, която получават, но да не смятаме, че сме безкрайни алтруисти, ние го правим и за себе си - не искаме войната да е на нашия праг. Мирът минава през подкрепата за Украйна", коментира още Поптодорова.
-
Атанас Запрянов потвърди ангажимента на България към усилията на Европейския съюз в подкрепа на Украйна
-
Белият дом: САЩ няма да променят позицията си относно използване на ядрени оръжия, след като Русия свали прага за употреба
-
Интересът на България във войната: суверенна Украйна, ЕС и НАТО да запазят единството си като основни гаранти за съществуващия световен мир