Опасни атаки дебнат в интернет. Как да ги познаем?

Pixabay
share

Осъзнаването на киберзаплахите е от ключово значение. А най-уязвим е крайният потребител.

Експерти от Брюксел съветват  в никакъв случай да не се кликва върху линк, ако мейлът не идва от достатъчно надежден източник. В работата си ЕК полага максимални усилия за безопасна и сигурна интернет среда. Атаките в мрежата  често са насочени точно към крайните потребители. Целта и стремежът в основни линии е именно той да бъде защитен.

Засилената дейност на ЕК е започната още началото на годината, като идеята е ситуацията по отношение на кибератаките да е различна към 2020 г.

В самата ЕК всички ще преминат към операционна система Windows 10, което подобрява свързаността.

Идеята на новата инфраструктура пък е да се разпредели по сегменти и нива. Брюксел всъщност разполага с най-новите технологии, за да защити правата за достъп на потребителя. Самата тя в момента се изгражда от нулата, за да стигне до нова и чиста среда.

По отношение на защитата в ЕС се създават още системи за чувствителна информация, които се разглеждат като приоритетни мишени при кибератаки.

С такива информационни срещи са обхванати не само служители от европейски институции, но има и конкретни кампании, лекции и информационни срещи за кибератаките.

Идеята на подобни целеви изяви е да се гарантира безопасността на потребителите в интернет.

Водещи новини

Още новини