Изкуствоведи са определили точното място, изобразено в последната картина на художника Винсент ван Гог „Дървесни корени“, пише в. „Гардиън”.
Приликата на работата от 1890 г. с истински пейзаж близо до френския град Овер–сюр-Оаз е забелязана с помощта на пощенска картичка от началото на 20 век. Ваутър ван дер Вейн, изследовател от Института на Ван Гог първи забелязва приликата на пейзажа от картичката с последното произведение на художника, предаде Dariknews.
След като сравниха картичката с околностите на Овер-сюр-Оаз, както и със самата картина, изследователи (включително дендрологът Берт Мас, който е специализиран в историческата ботаника) стигнаха до извода, че са успели да определят кой хълм и дървета са изобразени.
Според тях те са разположени на 150 метра от хотел „Auberge Ravoux”, сега известен като „Къщата на Ван Гог”. Любопитно е, че дървото, изобразено на картината, е все още живо 130 години след смъртта на Ван Гог.
Изследователите смятат, че картината "Дървесни корени” е рисувана няколко часа преди смъртта на художника. „Съотношението на светлина и сянка в картината показва, че художникът за последен път е докоснал платното с четката си в късния следобед, което дава повече информация за драматичния ден, завършил със самоубийството му“, заяви Ван дер Вейн.