Военният завод „Дунарит“, който от няколко години се контролира от оръжейния бос Емилиян Гебрев, съдел бившата кметица на столичния район „Младост“ Десислава Иванчева за 100 000 лв. Това обяви тя след заседание по делото ѝ за взет подкуп, което се гледа в Апелативния спецсъд.
Според Иванчева причина за иска били изтеклите в публичното пространство нейни чатове с друг известен крими герой Венцислав Ангелов – Чикагото. От тях става ясно, че в началото на септември Иванчева и Чикагото са готвели сценарий за сваляне на правителството чрез организиране на масови платени протести срещу кандидатурата на Иван Гешев за главен прокурор. Сигнал в прокуратурата тогава подаде русенеца Йордан Бонев, според който „Дунарит“ се използва за касичка от Цветан Василев, с която се разплаща за охолния си начин на живот в Белград, за медийните си балони, за отчисления към руския си покровител Константин Малофеев, а и за да буни протести, пише Монитор.
Пак в сигнала се посочва, че за аферата са били осигурени 400 000 лв., които са платени за протести на 10 и 12 септември на организации като „Правосъдие за всеки“ и „Боец“. Бонев придружил сигнала си със скрийншотове на чат, както и аудио и видео записи между осъдената за подкуп от 75 000 евро бивша кметица на „Младост“ Десислава Иванчева и баща му Венцислав Ангелов – Чикагото. Самият Бонев признава, че първоначално е бил част от разговора, но се е разочаровал. Още тогава Иванчева обяви чатовете за фалшиви, но така и не даде доказателства в своя защита.
На първа инстанция спецсъдът осъди на 20 г. затвор Иванчева, заместничката ѝ Петрова получи 15 г. зад решетките, а Дюлгеров – 12 г. за искане на подкуп в особено големи размери за издаването на разрешително за строеж на бизнесмена Александър Ваклин. И за тримата съдът постанови конфискация на имущество. Графологичната експертиза на тефтерчето ѝ бави делото. Апелативният спецсъд направи втори опит за даване на ход на делото по същество, но и този път това не стана. Оказа се, че назначената в началото на октомври т.г. графологична експертиза на тефтерчето на Иванчева, за да се провери дали Дюлгеров е писал числа в него, не е готова. На делото се яви само едното от трите вещи лица и заяви, че няма отговор на молбата им до община „Младост“ за предоставяне на документи за сравнителния анализ.
Тричленният съдебен състав попита експерта дали има нужда от помощ за получаването на документите, тъй като това не е станало повече от месец, на което получи отрицателен отговор. Съдът разпореди графологичната експертиза да бъде изготвена и внесена за разглеждане най-късно 7 дни преди датата на следващото съдебно заседание на 16 декември. Съдът нареди да бъдат изпратени напомнителни писма до Столична голяма община и до община „Младост“ да дадат на вещите лица необходимите документи за изготвяне на експертизата. Тя ще бъде направена само въз основа на вече изписани от Дюлгеров цифри и такива, написани в документи, които се съдържат в столичната община в район "Младост". Дюлгеров е бивш кмет на "Младост".