Костадинов: Ние, българите, сме собственикът на българската държава

Булфото (архив)
share

Изходът от тази ситуация е правителството да отстъпи и да защити интереса на българските производители. Това заяви председателят на „Възраждане“ Костадин Костадинов в кулоарите на парламента относно протеста на земеделските производители.

Според него най-важното нещо е правителството да престане да прави разделителни линии и да чертае линии на омраза в българското общество.

Виждате как управляващите създават настроения на омраза срещу хората, които произвеждат остатъчната българска храна, заяви Костадинов и уточни, че казва „остатъчна“, защото в момента не повече от 20% от българските храни са български по произход, а 80% от храната ни е внос.

Според Костадинов парламентът може да се намеси в тази ситуация и да гласува решение, с което да отмени предишното си решение за отпадане на забраната за внос на определени украински продукти. Той обаче не смята, че Народното събрание ще го направи.

Росен Костурков: В голяма степен протестите на земеделците са с политически мотиви

На въпрос за предупреждение на зърнопроизводителите да блокират жълтите павета в София, ако няма диалог и разбиране, Костадинов коментира, че трябва да направят това, което казват, защото разбиране няма и диалог няма.

Ако аз бях на тяхно място, нямаше да водя преговори с терористи, защото хората, които управляват, се държат точно като терористи. Те са взели за заложник една цяла държава, един цял народ и мислят, че могат да правят с нас, каквото си пожелаят, каза той, цитиран от БТА.

Според Костадинов „точно сега е моментът да им се напомни кой е собственикът на българската държава“.

Кирил Вътев: През годините зърнопроизводителите са получавали най-много пари, което е нередно

„Това сме ние, българите“, добави той.

Костадинов посочи, че „Възраждане“ също организира протест – на 21 септември, пред сградата на бившия Партиен дом.

Нарочно сме го направили така, че да не съвпада с другите протести, тъй като едно от най-големите обвинения беше насочено срещу производителите на зърно, че те са едва ли не автори на политически протест, посочи той.

„Естествено, че протестът им е политически, защото те имат политически искания, тъй като проблемите им са политически и са създадени от политиците в парламента и в управляващото мнозинство“, добави Костадинов.  

Водещи новини

Още новини