Това, че заместник главният прокурор е признал, че е сгрешил, не променя факта, че е имало взрив до колата на Гешев. Това е атентат срещу държавата. Дали е срещу Гешев или някой друг, това не променя факта, че има атентат. Следствието трябва да каже кой е замесен. Това заяви зам.-председателят на НС Цончо Ганев от "Възраждане" в предаването „Още от деня“ по БНТ.
Повод за коментара му е позицията на директора на Националната следствена служба и заместник-главен прокурор Борислав Сарафов, че при първоначалния си брифинг е бил подведен от думите на главния прокурор Иван Гешев за семейството му. В позицията си, изпратена до БТА, Сарафов пише: „Държа да поясня, че думите ми, произнесени от мен на брифинга на 1 май в близост до местопроизшествието, а именно: „само една случайност е спасила, както главният прокурор и семейството му, така и редица случайни хора“, са произнесени, тъй като аз самият съм бил подведен от думите на г-н Гешев, че се притеснява за децата си." Сарафов заявява, че съжалява, ако е внесъл объркване, че семейството на главният прокурор е пътувало с него.
Няма вариант, в който да подкрепим не само правителство на ГЕРБ, а и на която и да е друга от политическите сили в парламента, каза още Ганев.
Той бе категоричен, че „Възраждане“ няма да подкрепят, каквото и да било правителство. "Ние имаме цивилизационни различия по отношение на генералните политики на къде трябва да върви България. Няма как да подкрепим правителство на ГЕРБ при положение, че те работят и искат влизане в еврозоната. На есен ще има референдум, защото 604 000 подписа има събрани за свикване на референдум и не е нормално тези политически партии в парламента да омаловажават вота на повече от 10% от българските избиратели", посочи Ганев.
Той уточни, че партиите в парламента, с изключение на "Възраждане", искат да се приеме и бюджет с 3% дефицит, за да се влезе в еврозоната, което по думите му е безумие. Против сме и повече от 20 години в България да има американски бази. А ГЕРБ и всички останали партии са категорично да има такива бази у нас, допълни Цончо Ганев.
Той каза, че формираните комисии в НС са без председатели в момента заради първите две политически сили и защото все още не могат да се разберат как да управляват заедно.