Мартин Димитров: Служебното правителство се държи като редовно, което крие опасности

Булфото (архив)
share

Паралелно на преговорите за съставяне на правителство трябва да започне подготовка за приемането на Бюджет 2023 и подготовка за приемане на 22 законопроекта, свързани с Плана за възстановяване. Ще поискаме съставяне на комисиите по бюджет и правната веднага след съставянето на парламента. За да върви законодателната работа веднага, а да не се чака да видим какво ще стане с първия мандат. Ще поискаме служебният министър на финансите да дойде в НС и да се проведе разговор по бъдещия бюджет. До края на октомври трябва да бъде внесен първият вариант, този на правителството, на Бюджет 2023 и парламентът да започне да работи по него. Това заяви пред БНР Мартин Димитров, избран за депутат от "Демократична България" в 48-ото Народно събрание.

По думите му служебното правителство на президента Румен Радев е направило смени на хора на експертни позиции, "все едно ще управлява години напред", и изказа несъгласие с думите на вицепрезидента Илияна Йотова, че партиите не проявяват желание да съставят редовно правителство, което да управлява страната.

Служебният кабинет е поискало удължаване на концесията на пристанището (на "Лукойл" - б.р.) в Росенец, което попада под санкциите на ЕС. Подобни решения не могат да вземат без обществен дебат. Можеше да се изчака, смята Димитров.

Биков: Основната носеща конструкция на бъдещо управление би могла да бъде ГЕРБ и ДБ

Димитров изказа безпокойството на ДБ от това, че служебното правителство е започнало да се държи като редовно и да прави огромни промени на много места в държавата, заявявайки, че в това от партията виждат "голяма опасност".

Интригата с т.нар. "българска следа" във взривяването на Кримския мост показва, че България е цел на хибридните атаки на Москва, коментира още Димитров и подчерта, че агресията на Русия може да бъде възпряна с даване на оръжие на Украйна.

Водещи новини

Още новини