Novini.bg публикува справка на случаите, в които министри и зам.-министри от третия кабинет с министър-председател Бойко Борисов са депозирали своята оставка.
29 ноември 2019 г.
Министър-председателят Бойко Борисов поиска и прие оставката на министъра на труда и социалната политика Бисер Петков. Той е заменен от поста от Деница Сачева, която от своя страна е освободена като зам.-министър на образованието. Припомняме, че през лятото на миналата година Бисер Петков подавa оставка поради невъзможността да овладее създалото се напрежение във връзка с исканията на родителите с деца с увреждания. Оставката е приета от министър-председателя Бойко Борисов след разговор между двамата. Ден по-късно обаче премиерът съобщава, че Петков остава на министерския пост, защото той се справя добре и майките на децата с увреждания го харесват.
23 март 2019 г.
Заради скандала с апартаментите на управляващи министърът на правосъдието Цецка Цачева подаде оставка, която премиерът прие. По-късно по негово настояване с поста си се раздели зам.-министърът на младежта и спорта Ваня Колева.
16 ноември 2018 г.
Вицепремиерът по икономическата и демографската политика Валери Симеонов в кабинета ''Борисов'' 3 подаде оставка след 26 дни протести на майките на деца с увреждания след негово изказване от 19 октомври, в което той ги нарича ''кресливи жени с уж болни деца''.
31 август 2018 г.
Трима министри - Ивайло Московски (министър на транспорта), Николай Нанков (министър на регионалното развитие) и Валентин Радев (министър на вътрешните работи) подават оставки. С този свой акт тримата министри поемат отговорност за трагичната катастрофа край Своге на 25 август, отнела 20 живота. Вината на тримата министри се дължи на това, че не са взели мерки, за да предотвратят инцидента. Оттеглянето им е поискано от премиера по време на извънредното заседание на правителството.
30 октомври 2017 г.
Министърът на здравеопазването проф. Николай Петров подава оставка, която премиерът Бойко Борисов приема. Решението на Петров идва ден, след като е излъчено медийно разследване, уличаващо министъра, че като шеф на ВМА е сключил договори за близо 1,6 млн. лв с фирмата на мъжа, от когото дъщеря му има дете. Единствените две поръчки, печелени от въпросната фирма, са били само във ВМА и само по времето на Николай Петров. Обществените поръчки са спечелени от компанията, която даже не е била регистрирана по БУЛСТАТ. Случаят е отразен в одитен доклад, но прокуратурата е отказала да образува наказателно производство.