Антитерористичният закон съдържа в себе си редица противоречия. Общественото обсъждане трябваше да бъде проведено преди законопроектът да бъде внесен. Това каза в сутрешния блок депутатът от АБВ Светослав Белемезов.
Много от експертите смятат, че законопроектът едва ли не е писан "на коляно" и не е съгласуван с разпоредбите на редица институции, добави той. По думите му по законопроекта няма пълен консенсус.
Депутатът от БСП Иван Иванов определи законопроекта като "поредната куха правна норма". Дискусията, която предстои, е закъсняла. Някои от текстовете противоречат на редица норми т.нар. обосновано предположение нарушава редица права на гражданите, както и увеличаването на срока за подслушване, подчерта Иванов.
Според депутата от Реформаторския блок Димитър Делчев антитерористичният закон не е извънреден, а специален и допълва редица закони в сектор "Сигурност". Безспорно е, че такъв закон е крайно необходим, той дори е закъснял. Такива закони са приети в редица европейски държави още през 2000-2001 г. Да се тюхкаме, след като не дай си, Боже, стане терористичен акт, е безсмислено. Трябва да дадем възможност на службите да се борят ефективно с терористичните заплахи, категоричен е Делчев.
Според депутата от ГЕРБ Валентин Радев заложените в законопроекта засилени правомощия на специалните служби са необходими. Той уточни, че от ГЕРБ също имат забележки към антитерористичния закон и предлагат 5 нови члена преди окончателното му гласуване в пленарна зала.