Вчера без изненади и без никаква новина мина заседанието в парламента по време на извърнредно положение и наложена карантина, поискано от опозицията в лицето на БСП. И показа, че безсмисленото дърляне на някои социалисти по повод и без повод с управлението вече взе да писва на всеки трезво мислещ българин. Особено в тежката ситуация, в която се намират държавите в целия свят, заради социалната и икономическа изолация, наложени поради заразата.
Корнелия Нинова и сие поискаха премиерът и министрите да дойдат в парламента, за да ги питат за неща, които всеки ден открито и публично те разясняват на всевъзможни брифинги от сутрин до вечер. На някои хора вече и от това взе да им писва, та не стана ясно защо от кабинета трябваше да уйдисват на капризите и ината на лидерката на социалистите и присъдружните й. Ако някой не е съгласен с това - моля да ми обясни практическата полезност от вчерашната говорилня. На мен лично взе да ми призлява от лозунгарското приказване от типа : "Другари, дайте да дадем!". Критика без никакви конструктивни алтернативни предложения за икономическите мерки на правителството, чухме от червената опозиционерка и то в момент, когато далеч по-напредничави стопанства от нашето, са в застой и решават всичките си проблеми в движение!?
С две думи и вчера БСП претърпя пълно фиаско в опита си да клати лодката, в която всички се наложи да се качим заедно, поради заразата. От този непремерен акт, организиран от водачката на оределите социалисти, стана ясно за пореден път, че политиката вляво е в дългосрочна криза. И че с инат и постоянно дърляне за щяло и нещяло нищо градивно не се постига, освен нискокачествени сценки от селски вечеринки.
Горе долу така се случва и вътре, в самата партия, през последните месеци, поради предстоящият пряк избор на председател на БСП, който се предвижда да се проведе или на 21 юни, или на 20 септември. Нинова още веднага след като взе властта в над стогодишната партия, предвидливо разчисти Изпълнителното бюро от своите опоненти и насади там приближени на лидерските й мании. Публична тайна е, че нейни хора плъзнаха навсякъде из страната да "подработят" предизвестеното й преизбиране, поради нарочно направени промени в процедурата на вота. Действията й непрекъснато подклаждат отпор от страна на по-старите партийци като Георги Гергов, Михаил Миков, Димитър Дъбов, Ангел Найденов, Атанас Маджаров и др.. Стига се до непрестанни махленски разпри, каквито текат под покрива на "Позитано"20 и в момента.
Доскоро социалистите се гордееха с демократичните процедури при избирането на своите вождове, които вървяха отдолу нагоре, каквото и да означава това. Сега вече гласа на противниците на вождизма на Нинова не може да влезе в никакви официални документи. Така че Нинова не желае да чуе гласа на всеки социалист, както лицемерно твърдеше, когато промени устава на левите така, че да бетонира своето председателство.
Каква полза носи то за партията в цялост, е друг въпрос. Защото реално за единствена нейна победа досега може да се счита, че това е изборът на президента Румен Радев, за когото очевидно гласуваха повече избиратели, отколкото са членовете и симпатизантите на БСП. Само че и тази победа се оказва доста неудачна и спорна с времето, според някои от вече съжаляващите гласоподаватели. Всичките ходове на БСП с председател приватизаторката Корнелия Нинова все повече затвърждават впечатлението, че са като безсмислено тичане срещу вятъра до пълно политическо изтощение.