Заместник-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Валери Борисов и генералният директор на ЮНЕСКО Ирина Бокова валидираха пощенско-филателно издание, посветено на 60 години от членството на България в организацията.
Пощенската карта, която бе валидирана днес, е уникална с това, че представя символиката на ръчно тъканите чипровски килими, които са обявени за световно културно наследство. Тиражът на изданието е 922 броя, а художник на проекта е Бисера Вълева. От средата на 20-ти век досега, в България са издавани повече от 20 пощенски марки за ролята на Организацията на обединените нации и структурите към нея.Той припомни, че първата от тях е била посветена на сградата на ЮНЕСКО в Париж.
"Трябва малко време да мине, за да оценим. Според мен беше грешка. За съжаление, България попадна в едно доста нелепо положение и много съжалявам, че така се случи". Това каза в отговор на журналистически въпрос как оценява състезанието за генерален секретар на ООН генералният директор на ЮНЕСКО Ирина Бокова, цитирана от БТА. Тя изрази надежда, че всички ще си направят преценка за случилото се и за това как България занапред ще защитава достойнството си и по какъв начин ще си възстанови авторитета. Генералният директор на ЮНЕСКО не е обидена от случилото се - тя посочи, че е получила огромна подкрепа от много българи от и извън страната, за което им благодари.
Помолена да коментира вътрешнополитическото положение, Ирина Бокова посочи, че не е редно един генерален директор на ЮНЕСКО да дава оценки за това. Тя отрече да има амбиция за евентуален бъдещ пост като заместник на избрания генерален секретар на ООН и каза, че и предстои да завърши края на втория си мандат в организацията, във връзка с което има много работа. "В България върви една нормално конституционна процедура и демократичен процес, което е добре", посочи Бокова. Тя добави, че е гласувала на президентските избори и е пожелала успех на новоизбрания президент Румен Радев, както и да работи за България.