Кметове в цялата страна масово благославят изборите, след като се оказа, че дни преди вота Министерството на отбраната е дарило редица общини с атрактивни имоти.
Сега градоначалниците стягат екипите си, за да мислят какво ще изникне върху подарените терени. Молове, спортни комплекси, клиники и учебни центрове са само част от идеите, които скоро ще изникнат върху бившите казарми.
В Хасково планират да издигнат нов спортен комплекс върху част от бившето танково поделение и щаба на дивизията в района между бул. "Раковски" и ул. "Дунав". От военните останаха полуразрушен покрит басейн и тревен футболен терен, които ще бъдат възстановени.
Сливен пък вече готви концепция за ползването на военните имоти, които държавата предостави на кметството три дни преди втория тур на изборите. Общината получи летище "Бършен", военния стадион и други имоти, чиято обща стойност възлиза на 40 милиона лева. По пазарни цени обаче стойността е двойно повече, категорични са експерти. "Ще се опитаме максимално бързо да подготвим документацията и ще действаме целесъобразно с всеки имот. Ще се освобождаваме от някои по законов начин чрез търгове и концесии", заяви кметът на Сливен Кольо Милев. По време на първия си мандат предшественикът му Йордан Лечков успя да издейства 116 декара бивши казарми, които сега се намират почти в центъра на Сливен. Според калкулации на независими експерти стойността на всички военни имоти, придобити от община Сливен, възлиза на над 100 млн. лв.
База за обучение на охранители или клиника за лечение на остеопороза са плановете за бъдещето на 16 декара терен в центъра на Петрич, пише "Стандарт". Въпреки че общината пожела да получи терена, за да го превърне в парк, военното министерство успя да го продаде за 900 000 лв. на частна фирма.