Строители и обикновени мошеници правят луди пари за сметка на нашата наивност и непознаването на възможните опасности при сключването сделки. Как ни лъжат и от какво да се пазим, когато купуваме жилище коментира пред ТВ7 Вергил Вергилов, управител на агенция за недвижими имоти.
Една от първите грешки, които правят хората е, че прескачат агенциите за недвижими имоти и се опитват сами да си търсят да закупят жилище от частни лица в интернет.
Това крие в себе си много подводни камъни, защото много често обяви в интернет пускат не собствениците на даден апартамент, а например бивши или настоящи наематели на дадено жилище и тъй като често между двете страни се уговаря да се остави капаро за евентуалното закупуване на жилището и така кандидат купувачите губят едни средства от минимум 500-600 лева.
Това се случва обикновено,след като старите наематели напуснат апартамента и примерно се върнат старите собственици, новонастанилите се хора се оказват в ситуация да са дали едни средства за апартамента, които впоследствие губят, защото са сключили договор не с истинските собственици.
Един от начините да се уверим, че страната, с която се сключва договор е истинския собственик на апартамента е на място да поискаме нотариалния акт на обекта, за да се уверим, коментира Вергилов.