64 футболни фена в ареста след края на мача ЦСКА – Левски (обновена)

Фенове на Левски се сбиха с полицията след края на мача.

При овладяване на ситуацията беше задържан и шефът на фенклуба на Левски Владимир Владимиров-Гугутката, съобщи БНТ.

Той не е бил арестуван, тъй като не е извършил престъпление.

Владимир Владимиров е бил отведен за кратко в стаята за обработка на стадион „Васил Левски”. Ранен е един полицай, който е с разкъсно-контузна рана в областта на лицето. Откаран е в „Пирогов” за медицинска помощ. Той е пострадал при удар с предмет, но не се знае как точно.

64 са задържаните лица във връзка с мача ЦСКА – Левски според последните данни на полицията. В Четвърто районно управление е задържана група от 16 фенове на Левски след мача за хвърляне на камъни по полицейски служители.

По-агресивни са се държали футболните запалянковци от загубилия отбор Левски. Според данните на полицията сблъсък между агитките на двата отбора не е имало, тъй като е била задържана агитката на ЦСКА 15 – 20 минути след края на мача, докато тази на Левски е излизала.

Според кадри от видеонаблюдението на стадиона обаче е възникнало напрежение между самите фенове на ЦСКА. Това е станало по време на второто полувреме на мача.