Мъжете не могат да пишат на жените в еврейския "Фейсбук"

Интернет
share

Една от съществените разлики при нея е, че разделя потребителите по полов признак.

Мъжете не могат да пишат на жените, нито да разглеждат техните снимки, както и обратното.

Виртуалното разделение отразява вече съществуваща практика сред общността в редица случаи - в синагогите, на сватби или други публични събития, където мъжете и жените са разделени.

По своя дизайн, новото място за споделяне наподобява "Фейсбук"
. Освен разделението по полове, съществена разлика е и забраната за поставяне на рекламни банери и линкове. "Хората, които ги е страх от Бога, както и тези, които ги е грижа за образованието на децата им, не могат да търпят рекламите и изображенията, с каквито е пълен "Фейсбук". Това казва Яков Суис - един от основателите на социалната мрежа.

Във FaceGlat (Glatt е термин, използван за сертифициране на кашерна храна) може да се влиза директно и от "Фейсбук". Към момента потребителите в женската част на мрежата наброяват около 500, а в тази на мъжете - 600. След като "Дневник" се опита да направи регистрация в мрежата, стана ясно, че е възможно жена да се регистрира като мъж и обратното.

Израелският уебсайт Ynetnews.com съобщава, че създателите на FaceGlat предвиждат промени за предотвратяване на регистрацията под друга самоличност и пол.

Водещи новини

Още новини