)
Част от влак, превозващ и опасни материали, дерайлира и се подпали в района на Рокууд, в американския щат Мейн, предадоха световните агенции, като се позоваха на представители на противопожарните служби. Трима железничари са пострадали.
В композицията е имало още вагони, транспортиращи опасни материали, но те не са дерайлирали, обяви горската администрация на щата Мейн. Няма риск от изтичане или възпламеняване на опасни вещества.
Дерайлирането е поредното от серията подобни инциденти в страната.
Рокууд се намира в северната централна част на щата, в преобладаващо селска зона. Но градът е в близост до езерото Мусхед, едно от най-големите сладководни езера в щата.
Става дума за товарен влак на канадската железопътна компания "Канедиън пасифик". Три локомотива и шест вагона, натоварени с дървесина и електрически кабели, са дерайлирали в гориста местност, където са се подпалили, пише БТА.
Федерални регулаторни органи и членове на Конгреса призовават железопътните компании да направят повече, за да предотвратят подобни инциденти сред дерайлирания на композиции с опасни химикали в щатите Охайо и Минесота, заради които се наложи евакуация на населението.
Причината за инцидента е слягане на железопътната линия. Вероятно то е било причинено от топящ се лед или от падането на камъни върху релсите.
Последвайте канала на